phpBlueDragon Mailer [PL]

Program został stworzony do wysyłania listów e-mail do dużej grupy odbiorów, dzięki czemu można za jego pomocą realizować newsletter. Program instaluje się na serwerze zewnętrznym bądź wewnętrznym posiadającym odpowiednie oprogramowanie czyli interpreter skryptów PHP wraz z bazą danych MySQL.

Napisałem go w szczególności dla osób prywatnych oraz firmy. Decyzję podjąłem ze względu na kilka bardzo ważnych elementów. Firma może posiadać swój własny serwer lub wykupione konto, co przy dzisiejszym wymogu posiadania stron internetowych jest niemal pewne. Mając taki serwer, wystarczy zainstalować oprogramowanie i można wysyłać listy e-mail. Daje to olbrzymie oszczędności w stosunku do wykupu pakietów na stronach, które zajmują się takiego typu usługami. Przy wysyłaniu newslettera przynajmniej raz w tygodniu zaoszczędzimy kilkaset złotych.

Często serwery wysyłające wiadomości są traktowane jako nadawcy spamu. Poprzez to list e-mail może dojść do odbiorcy, ale zostać uznany jako spam i trafić do folderu, którego użytkownik prawie nigdy nie sprawdza. Drugą opcją jest odrzucenie listu e-mail z przez serwer odbierającego ze względu na to iż serwer nadawcy trafił na czarną listę. Bardzo ważne jest, aby wiadomość dotarła do odbiory, ze względu na zawarty w niej komunikat, informację lub prośbę.

Wysyłając swoją wiadomość z serwerów firm oferujących newsletter zostanie do ich stopki doklejona własna informacja, że e-mail został wysłany poprzez ten system. W przypadku firm szanującą swoich klientów, będzie to niezbyt mile widziane.

 • Łatwe tworzenie nowych wiadomości – nie różni się niczym od opracowania zwykłego listu e-mail
 • Stwórz je za pomocą wbudowanego edytora HTML z wbudowanym eksploratorem plików
 • Łatwa integracja z Twoim szablonem jaki sobie wybierzesz
 • Zarządzanie pogrupowanymi adresami e-mail oraz definicja dodatkowych danych
 • Możliwość wysyłania na nieograniczoną liczbę e-maili
 • Wiedz kto i z jakiego adresu otworzył wiadomość e-mail, a na dodatek o której godzinie
 • Nie masz czasu na siedzenie i wysyłanie wiadomości, serwer zrobi to za Ciebie
 • Chcesz wysłać wiadomość kiedy nie będzie cię w firmie, po prostu zaplanuj zadanie, a system sam wykona operację
 • Możliwość wysyłania z nieograniczonej ilości kont pocztowych

Kolejna jest prywatność danych, czyli adresy e-mail klientów powinna posiadać tylko i wyłącznie firma która świadczyła im usługi czy też sprzedaje towary. Niezbyt rozsądne jest powierzanie tych adresów, a nawet danych osobowych przypisanych do nich innej firmie, w której cały czas trzeba będzie sprawdzać regulamin, czy przypadkiem nie weszły jakiekolwiek zmiany. W jednej z firm osoby z jej listy zaczęły pisać e-mail, dlaczego otrzymują reklamy od innego producenta z własnymi danymi adresowymi. Okazało się iż usługodawca świadczący wysyłanie newsletter zmienił regulamin, a wszystkie dane zdefiniowane w systemie przeszły automatycznie do firm trzecich w ramach umowy o współpracy. Firma nie cieszy się już zaufaniem klientów, ze względu na „wyciek” ich danych osobistych.

Proponuję oprogramowanie dzięki czemu będziecie mogli wysyłać wiadomości wraz z załącznikami oraz plikami graficznymi utrzymywanymi na Waszym serwerze. Dostępna jest opcja oglądania logów z wysyłania, a także system śledzenia wiadomości. Dzięki temu będziecie wiedzieli czy wasz list e-mail doszedł do odbiorcy, poznać dokładną godzinę oraz adres IP, z którego ta wiadomość została przeczytana. Możliwość tworzenia, edycji i usuwania grup zawierających adresy e-mail wraz z kilkunastoma polami przeznaczonymi na dodatkowe informacje. Importowanie adresów e-mail pozwoli zaoszczędzić czas, zamiast wpisywanie ręczne, jeden po drugim. Dzięki opcji eksportu, będzie można w łatwy sposób stworzyć sobie kopię bezpieczeństwa własnych danych. Definiowanie nieograniczonej liczby kont do wysyłki, sprawi że z jednej instalacji programu można wysyłać listy z nieograniczonej liczby nadawców. Dodatkowo w systemie znajdują się podpisy pod treścią wiadomości, możliwość dodawania nowych użytkowników oraz opcje konfiguracyjne programu.

W przypadku posiadania na serwerze CRON, będzie można ustawić wiadomość, aby zaczęła wysyłkę określonego dnia i o określonej porze. Rozwiązanie pozwala na zautomatyzowanie wysyłania listów, tak aby zostały wysłane w przyszłości bez potrzeby pamiętania o tym fakcie.

Podstawy

Grupy

Wiadomości

Konta

Konsola

Inne

 

Wymagania

Wymagania są bezwzględnie bez których nie można używać oprogramowania ze względu na jego budowę oraz ułatwienia w interfejsie dla użytkownika.

System do działania potrzebuje (serwer):

 • serwera WWW najlepiej Apache wraz z modułem mod_rewrite (darmowy/freeware)
 • interpretera PHP w wersji 5.5.0 lub nowszej (darmowy/freeware)
 • serwera bazy danych MySQL w wersji 5 lub nowszej (darmowy/freeware)
 • ionCube Loader (darmowy/freeware)

System do pracy wymaga (twoja przeglądarka):

 • włączoną obsługę JavaScript
 • przeglądarkę z obsługą technologii AJAX – z reguły są to wszystkie nowe przeglądarki: Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari
 • obsługę technologii AJAX (w przypadku systemu jest realizowana za pomocą biblioteki jQuery)

Podczas instalacji systemu część z tych wymagań jest sprawdzonych przez instalator.

 

Copyright © 2015-2020 - by Lucas SOS | About the Author | Tags | Blog | Links